portrety na zamówienie
advert 2
advert 3
O technice

Wygląd i charakter każdego dzieła sztuki uzależniony jest od techniki jaką zostało ono wykonane. Forma pracy, stanowi nośnik treści dzieła, co znaczy ich sens. Moje portrety wykonuję w technikach klasycznych oraz mieszanych (autorskich) takich jak: ołówek grafitowy, węgiel i biała kreda, sepia lub sangwina i biała kreda, pastel sucha, malarstwo olejne. Każda z moich prac ma swój własny niepowtarzalny wyraz, niezależnie od przynależności do określonej techniki.


Formaty  portretów


format A4, 29,9x21 cm (Basic)

format A3, 29,7x42 cm, 30x40 cm (Standard)

format 40x50 cm (High Standard)

 

format 35x50 cm (de Luxe)

format 50x60cm (Prestige)

format 60x80 cm (Grand Exclusive)

 

Dla par sugeruję format High Standard 40x50 cm. Jest to format uniwersalny dla przedstawienia pary.  W jego przypadku wskazane jest użycie passepartout, dzięki któremu Państwa portret będzie bardziej elegancki i wyeksponowany.


Papiery i podobrazia

Papierów rysunkowych na rynku jest wiele rodzajów. Klasyfikujemy je w zależności od przeznaczenia, składników, gramatury, ziarna i faktury na papiery do rysunku i malarstwa (akwarel). Osobiście używam wysokiej jakości papierów firmy Canson, barwionych kartonów Mi-Teintes oraz papierów Fabriano. Gramatura tych papierów oscyluje między 70, a 160 gram. Kolory jakie stosuje w pracach to biały, ecru, szary, beżowy. Rodzaj papieru, gramaturę i kolor dobieram indywidualnie dla konkretnego portretu sugerując się uwagami zamawiającego. W przypadku malarstwa olejnego maluję na podobraziach bawełnianych.

 

 

ciekawostki ślubne

  • linki

...bo miło jest lubieć i być lubianym

ankieta

Jakie portrety lubisz?