portrety na zamówienie
advert 2
advert 3
Prezent dla rodziny

Pan August zapragnął przedstawić swoją rodzinę na obrazie rodzinnym o czym poinformował mnie mejlowo. Po żywej korespondencji określiliśmy technikę, czas wykonania i cenę. Zgromadziliśmy potrzebne materiały czyli fotografie, wykonaliśmy szkic. Po akceptacji projektu portret powstawał zgodnie z sugestiami zamawiającego. Powstały portret to prezent od rodziny dla Seniorów. Rodzice byli oczarowani.

 

 

Dla internautów proponuję podobnie jak dla Pana Augusta wykonanie portretu rodziców. W sztuce portret taki określa się mianem portretu grupowego, rodzinnego z dowolną ilością osób. Taki portret można sporządzić z pojedynczej lub z wielu połączonych fotografii, na których widoczni są członkowie rodziny. W kwestii techniki portret rodzinny nie różni się niczym od pojedynczych portretów, czy portretów par. Do wyboru mamy takie techniki jak ołówek grafitowy, sepia, węgiel i biała kreda, pastel sucha oraz w wyjątkowych sytuacjach malarstwo olejne.

 

Warto, poważnie zastanowić się nad zamówieniem tego typu portretu ze względu na niebywały prestiż z jakim był on zawsze utożsamiany. Na portretach rodzinnych były przedstawione głównie rodziny, które było na to stać czyli arystokracja, rodziny królewskie, bogate rody. W mojej opinii portret rodzinny jest wartościową pamiątką, dziedzictwem dla przyszłych pokoleń oraz bogactwem rodziny i domu. Obecnie portret taki jest rzadkością na rynku sztuki.

Studio Art-Deluxe jako jedna z pierwszych i nielicznych pracowni artystycznych oferuje możliwość wykonania profesjonalnych portretów rodzinnych, pragnąc, aby kultura portretowania rodzin nie zanikła. 

ciekawostki ślubne

  • linki

...bo miło jest lubieć i być lubianym

ankieta

Jakie portrety lubisz?