portrety na zamówienie
advert 2
advert 3
Passe-partout

Terminem Passe-partout (czyt. paspartu) w plastyce określa sposób oprawiania ilustracji, fotografii, rysunków oraz grafik w szlachetny karton. Jest to rodzaj ramki (okienka) wokół obrazu. Wykonuje się je w celu ochrony pracy oraz dla dodatkowego eksponowania dzieła.

W celu nadania obrazowi powietrza i przestrzeni wykonuje się passe-partout z większym tłem, niekiedy wzbogaconym o załamania, wzory czy złocenia. Kolor ramki passe-partout dobieramy indywidualnie do kolorystyki oraz charakteru dzieła. W przypadku portretów ślubnych najczęściej stosowane są w kolory neutrealne, tzw. złamane biele, beże i kolory pastelowe. Są to kolory bezpieczne dla eksponowanej pracy. Nie konkurujące z obrazkiem, raczej wyciszone, harmonizujące ze stylem pracy. Passe-partout można zakupić gotowe, przycięte do formatów A3, A4, 40x50 cm lub zamówić indywidualne jego docięcie w zakładzie ramiarskim czy na dziale z obrazami w marketach. Zanim zdecydujemy się na konkretne passe-partout (kolor i fakturę), dobrze jest zestawić je z gotową pracą, aby mieć pewność, że nasz wybór jest trafny.

W oprawie złożonej z ramy i passe-partout praca jest bezpieczna, eksponowana i elegancka. Wygląda jeszcze bardziej wdzięcznie, a zarazem profesjonalnie. Bez wątpienia będzie cieszyła nasze oczy przez wiele lat.

paspartu do portretów, rysunków, obrazków

Przykładowe passe-partout

 

ciekawostki ślubne

  • linki

...bo miło jest lubieć i być lubianym

ankieta

Jakie portrety lubisz?